• 28 lutego 2017

Mapa aktywności

21 lutego 2017 w Witkowie odbyła się kawiarenka obywatelska na temat „Witkowo: Mapa aktywności lokalnych organizacji społecznych”. Do udziału zaproszeni zostali reprezentanci organizacji pozarządowych z terenu Gminy Witkowo, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz miejscowe media.

Podczas kawiarenki uczestnicy mieli okazję zaprezentować i opowiedzieć o przedsięwzięciach organizacji, w których działają. Zaprezentowali się przedstawiciele m.in.:

1.  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Witkowie
  2.  Klubu PTTK w Witkowie
  3.  Gajówka – Stowarzyszenia Centrum Edukacyjno – Wypoczynkowego
  4.  Stowarzyszenia Światowid
  5.  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie.

Przede wszystkim jednak była to okazja do dyskusji nt. codzienny problemów lokalnych organizacji i możliwości ich rozwiązania. Dodatkowo grupa podjęła decyzję o wspólnych inicjatywach oraz kolejnych spotkaniach w celu polepszenia wzajemnej współpracy witkowskiego trzeciego sektora. Kawiarenka była okazją do refleksji nad działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, a jej efekty będą widoczne już w najbliższych miesiącach, czyli pełen sukces!

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach działań grupy liderów biorących udział w projekcie „Do startu! Gotowi? Start!” realizowanego przez Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju.

Spotkanie dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.