• 28 lutego 2017

Po spotkaniu w Poznaniu

23 lutego 2017 roku członkowie AKADEMII LIDERÓW SPOŁECZNYCH zaprosili nauczycieli do udziału w Kawiarence Obywatelskiej do Bramy Poznania ICHOT.

Kawiarenka zatytułowana  „Społeczne vademecum nauczyciela, czyli o działalności fundacji i stowarzyszeń przy placówkach oświatowych” poświęcona była problematyce szeroko rozumianej aktywności nauczycielskiej w organizacjach pozarządowych.

Po krótkim zaprezentowaniu przez Bogusława Móla członków Akademii Liderów Społecznych i ich działalności, prowadzenie dalszej części spotkania przejął Grzegorz Wilkiel. Jako pierwszy wystąpił Piotr Kotlarek z Centrum PISOP, który przedstawił uczestnikom podstawowe informacje o fundacjach i stowarzyszeniach w obecnych realiach prawnych.

Następnie przedstawiciele działających organizacji pozarządowych:

1.  Karina Knapik – prezeska Fundacji Miś
  2.  Sławomir Wrembel – prezes Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
  3.  Piotr Czekała – członek zarządu Stowarzyszenia Łejery

w bardzo sugestywny i barwny sposób przedstawili działania w swoich organizacjach, sukcesach ale także różnych problemach dotyczących prowadzenia organizacji pozarządowych. Ich wystąpienia spotkały się z dużym aplauzem uczestników Kawiarenki Obywatelskiej i wyzwoliły bardzo merytoryczną, ożywioną  i inspirującą dyskusję na tematy potrzeby aktywności nauczycielskiej.

Podsumowując kawiarenkę jej uczestnicy zgłosili chęć dalszej współpracy, co uznać należy za bardzo pozytywny finał naszego wspólnego spotkania.

Spotkanie dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.