Miło nam poinformować, iż Fundacja NIWA otrzymała grant na realizację zadania publicznego ze środków budżetowych Miasta Poznania, co umożliwiło rozpoczęcie realizacji projektu pt. Rodzinnie i edukacyjnie na Chwaliszewie – wydarzenia w ramach Poznańskich Dni Rodziny 2019.

 

Głównym celem podejmowanych działań jest integracja i wsparcie poznańskich rodzin wokół tematu edukacji oraz wspólnego i aktywnego spędzania czasu. Zaplanowane wydarzenia będą przebiegać w następujących formach:

  • Integracyjne warsztaty dla rodzin z dziećmi „Wiem, umiem, doświadczam” realizowane w formie aktywnych zajęć, podczas których wcielimy się w naukowców i przeniesiemy się w kolorowy świat chemii, tajemniczych substancji, eksperymentów i doświadczeń;

 

  • Warsztaty w pokojach zagadek pn. „Mistrz główkowania” - jako alternatywę dla zajęć szkolnych i spędzania czasu przed monitorem komputera proponujemy rodzinom podjęcie wyzwania polegającego na rozwikłaniu w określonym czasie łamigłówek ukrytych w tajemniczych pokojach zagadek Jana Heweliusza.

Mamy nadzieję, że zaplanowane atrakcje pozwolą stworzyć przestrzeń do wspólnych spotkań dla poznańskich rodzin, a także przyczynią się do wzmocnienia więzi rodzinnych.

Rodzinnie i edukacyjnie na Chwaliszewie