Informacje projektowe Ruszyła Akademia Liderek Społecznych dla kobiet z Ukrainy.
  • 02 marca 2024

Ruszyła Akademia Liderek Społecznych dla kobiet z Ukrainy.

Wybrane Ukrainki, mieszkające w Wielkopolsce, chcące działać społecznie, nie wiedząc jednak jak zacząć, i jak to robić w Polsce lub jak napisać projekt o dofinansowanie rozpoczęły swoją przygodę z Akademią Liderek Społecznych.

To podczas Akademii poszerzą swoją wiedzę dotyczącą warunków działalności społecznej, szczególnie organizacji pozarządowych (NGO). Zostaną wzmocnione jako potencjalne liderki i zostanie im pokazane jak wiele mogą zdziałać! Wspólnie poszukamy sposobu na zaangażowanie się w działalność społeczną!

W trakcie Akademii uczestniczki będą miały okazję poznać doświadczone liderki i liderów z NGO, biznesu oraz administracji publicznej. Zdobędą wiedzę m.in. z umiejętności pisania projektów, pozyskiwania środków, komunikacji, budowania i zarządzania zespołem. Program jest bardzo intensywny i wszechstronny, co pozwoli im zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne do zaangażowania się w działalność społeczną na terenie Polski.

Pełen program Akademii:

Program Akademii został stworzony przez Radę Programową w składzie: Agnieszka Ptaszyńska, Ewa Gałka, Izabela Kłosowicz, Justyna Schaefer-Kurkowiak, Magdalena Pitrusik-Adamska, Maria Andruchiw, Monika Wieczorek, Paulina Kirschke, Paulina Stochniałek, Patryk Krawczyk, Przemysław Juskowiak.

Program szczegółowy zjazdów dostępny tutaj: program-akademii-liderek-spolecznych-ua.pdf

Akademia odbędzie się między 2 marca – 18 maja 2024 r. W tym czasie spotkamy się aż 8 razy, podczas 3 zjazdów stacjonarnych w Poznaniu i 5 spotkań online. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

W czasie trwania Akademii każda z Uczestniczek będzie miała okazję napisać projekt o dofinansowanie swojego działania i zmierzyć się z innymi uczestniczkami w Konkursie na Mikrogranty! IKEA Poznań dofinansuje aż 5 z nich kwotą 2000 zł! Czas na realizację projektów uczestniczki będą miały do 30 września 2024 r.

Regulamin Akademii dostępny tutaj: regulamin-akademii-liderek-spolecznych-ua.pdf

Udział w Akademii jest bezpłatny.

Masz pytanie?

W języku ukraińskim informacji udziela Oksana Pavliuk, adres e-mail: oksana.pavliuk@pisop.org.pl, tel: 534 202 744

Informacje ogólne/ kontakt z mediami: Patryk Krawczyk, adres e-mail: patryk.krawczyk@pisop.org.pl, tel: 534 205 699

Organizatorami Akademii są Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju a partnerem strategicznym jest Franklin Templeton.

Partnerami Akademii są: IKEA Retail Sp. z o.o. Poznań, Fundacja im. Julii Woykowskiej, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Polska-Ukraina", Fundacja Leszno dla Ukrainy, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań.