• 17 marca 2017

Wolontariat – droga do współpracy

Współpraca pomiędzy biznesem i organizacjami pozarządowymi często opiera się na wolontariacie pracowniczym. Jak nawiązać taką współpracę? Zapraszamy do udziału w Kawiarence obywatelskiej pn. „Wolontariat pracowniczy jako narzędzie współpracy z organizacjami pozarządowymi”, która odbędzie się 30 marca w Czarnkowie.

Wolontariat pracowniczy polega na angażowaniu się pracowników firm w działalność wolontarystyczną na rzecz potrzebujących. Firma wspiera pracowników w tych działaniach, delegując ich do pracy jako wolontariuszy, a także przekazując na ten cel pomoc  rzeczową, wsparcie logistyczne i finansowe. Taka forma wolontariatu jest podejmowana przez coraz więcej firm. Jest także szansą na wsparcie przedsiębiorców dla działań fundacji i stowarzyszeń.

Podczas spotkania chcemy porozmawiać o możliwości rozwijania współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi a biznesem na bazie wolontariatu pracowniczego.

Spotkanie odbędzie się w Sali MCK w Czarnkowie (przy ul. Kościuszki 20) w godz. 10.00-14.00.

Chętnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu mailem na adres krygowskar.mops@czarnkow.pl.

Organizatorami spotkania są liderzy, absolwenci Akademii Liderów Społecznych.

Spotkania organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Serdecznie zapraszamy!